Znaki ŚDM Kraków 2016 w naszej parafii

śdm 1

W Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii zostaną wprowadzone miniatury znaków Światowych Dni Młodzieży, które od Niedzieli Palmowej peregrynują po Polsce przygotowując nas do wielkiego wydarzenia jakim będą ŚDM w Krakowie w 2016 roku.

Kiedy Polska młodzież odbierała te znaki na Placu św. Piotra w Rzymie, w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Liderzy Parafialni ŚDM odebrali miniatury tych znaków, aby w każdej parafii były znakiem naszego zaangażowania i przygotowania do wielkiego międzynarodowego święta młodych.

W czasie procesji Bożego Ciała w naszej parafii, szczególnie czwarty ołtarz będzie poświęcony temu wielkiemu wydarzeniu. Na tym ołtarzu pojawią się miniatury symboli ŚDM oraz młodzież odmówi modlitwę w intencji dobrego przygotowania do ŚDM. To co będzie się działo po procesji przy remizie naszej OSP to niespodzianka dla wszystkich uczestników tegorocznej procesji.

Tego samego dnia o godz. 19.00 w Wieliczce na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej rozpocznie się wielki koncert Uwielbienia. Więcej na: www.solneuwielbienie.pl

SYMBOLE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

Krzyż ŚDM

Od samego początku wiernym świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego. Podarowany młodym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia, od 22 kwietnia 1984 roku stał się „żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata”.

Na Krzyżu znajdują się zapisane w kilku językach słowa Jana Pawła II:

Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie„.

Krzyż Światowych Dni Młodzieży od 28 lat wędruje po całym świecie docierając do milionów serc młodych ludzi.

Ikona Matki Bożej

Od Niedzieli Palmowej 2003 roku razem z Krzyżem ŚDM wędruje Ikona Matki BożejSalus Populi Romani.

Już w roku 2000 w czasie Wielkiego Jubileuszu była ona obecna na Tor Vergata podczas obchodów XV Światowego Dnia Młodzieży, a trzy lata później, 10 kwietnia 2003 r., Jan Paweł II podarował ją młodzieży, mówiąc:

I aby pozostało zawsze widoczne, że Maryja jest potężną Matką, która prowadzi nas do Chrystusa, pragnę, by w najbliższą niedzielę młodzieży z Kolonii, razem z Krzyżem, przekazana została także ta Ikona Maryi, i by wraz Krzyżem, pielgrzymowała odtąd po świecie, przygotowując Dni Młodzieży”.

Te dwa znaki – symbol papieskiej miłości Jana Pawła II do młodych – pokonują każdego roku długą drogę, aby młodzi całego świata mogli spotkać przy nich Jezusa Chrystusa i zdać sprawę z nadziei, która w nich jest. Podczas Światowych Dni Młodzieży znaki te znajdują się w Strefie Pojednania czekając na każdego z obecnych pielgrzymów.

za: www.rio13.pl