Zapraszamy do Afryki

IMG_9236W ramach modlitewnej akcji: „Obiegnijmy świat modlitwą”, przeżyliśmy kolejną niedzielę Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Tym razem myślami i duchem byliśmy razem z naszymi braćmi siostrami chrześcijanami mieszkającymi na kontynencie Afrykańskim.

Już po wejściu do kościoła przed ołtarzem stał drewniany kielich z Afryki oraz różne przedmioty codziennego użytku. W czasie Mszy św. modliliśmy się za kontynent Afrykański – o siłę wiary dla tam mieszkających, o wytrwałość i ducha Bożego dla misjonarzy tam pracujących oraz o pokój w tych miejscach, które targane są wojnami, konfliktami i prześladowaniami chrześcijan. Na niektórych Mszach można było nawet usłyszeć afrykańskie pieśni.
Na końcu Mszy św. każdy obecny wylosował jeden afrykański kraj, za który w tym dniu ma się pomodlić – w ten sposób ogarnęliśmy naszą modlitwą całą Afrykę.

Po Mszy św., każdy otrzymał nowy numer naszego Biuletynu Informacyjnego, a przed kościołem, mógł oglądnąć wystawę artykułów, sprzętów, ubrań, zdjęć i wielu innych rzeczy przywiezionych prosto z Afryki od pracujących tam misjonarzy. Członkowie komitetu i wolontariusze serwowali afrykańską kawę „Massaia”, którą można było również zamówić do domu. Doskonałym dodatkiem były ciasteczka w kształcie zwierząt afrykańskich, upieczone przez najlepsze gospodynie w naszej parafii.

Dla zainteresowanych swoim ŚDM-owym wyglądem Komitet oferował oryginalną i własnoręcznie wykonaną biżuterię w barwach Światowych Dni Młodzieży oraz nasze firmowe koszulki.

Można było również w tym dniu dopisać się do listy gospodarzy, którzy przyjmą młodych pielgrzymów pod swój dach w lipcu 2016 roku. Przy okazji Komitet udzielał odpowiedzi na nurtujące pytania, opowiadał o projektach Budżetu Obywatelskiego, które wspomóc mają przygotowania i organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Warto się nimi zainteresować i zagłosować!

Niedziela była bardzo udana, nie tylko dzięki pięknej pogodzie, ale również dlatego, że po Mszy św. mieliśmy czas zatrzymać się na chwilę, aby ze sobą porozmawiać, wymienić zdania na bieżące tematy, a przy okazji poczuć smak Afryki, wspierając i włączając się w przygotowania Światowych Dni Młodzieży.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować ten dzień, za poświęcony czas i dobre serce. ŚDM łączy ludzi!

„Światowe Dni Młodzieży to nasza wspólna sprawa” (bp Damian Muskus)

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

modlitwa za Afrykę - 2015.10.04 - plakat