WTOREK – PIKNIK INTEGRACYJNY

Wola Cremonska 2a

Wtorek był pierwszym, a zarazem jedynym dniem, który nasi goście w całości postanowili spędzić z nami. Aby pokazać im naszą polską, a przede wszystkim  – wolską – gościnność, PKO wraz z Wolontariatem i sekcją językową przygotował dla nich mnóstwo atrakcji na ten dzień.

Zaczęło się od spotkania i wspólnej o modlitwy ok. 9.00 w naszym kościele. Zaraz po wyjściu  na Włochów czekali wolontariusze z kartkami, na których podczas ostatniej akcji Obiegnijmy Świat Modlitwą podpisywali się parafianie – aby każdy z naszych gości wiedział, kto się za niego modlił. Po odebraniu karteczek pielgrzymi dostali instrukcję, aby podzielili się na grupy, w których przybyli – każda grupa wraz ze swoim opiekunem. Otrzymali materiały: karty oraz coś do pisania, aby twórczo zinterpretować zadane im tematy, dotyczące Miłosierdzia Bożego. Po kontemplacji tematu we własnych grupach wszyscy wzięli się do roboty.

Po zakończeniu  pracy w grupach, wszyscy pielgrzymi wraz z przewodnikami udali się na teren Szkoły Podstawowej, gdzie przygotowaliśmy dla nich kolejne atrakcje. W tym samym czasie część komitetu uwijała się już na boisku klubu sportowego Batory, aby zorganizować popołudniową Mszę Otwarcia oraz piknik.

W Szkole Włosi mieli okazję pouczyć się j. polskiego, zasmakować własnoręcznie zrobionych pierogów, uczestniczyć w warsztatach rękodzieła i nauczyć się robić kwiaty z bibuły. Na Orliku fruwały piłki, a na kostce powstawały niesamowite kredowe dzieła. W przerwach co aktywniejsi postanowili dać Polakom lekcje tańca, zaś wokalnie uzdolnieni mogli spróbować swoich sił w karaoke. Słowem – dla każdego coś fajnego. Tak upłynęły godziny przedpołudniowe, po których cała wielka żółta Boża Armia przemaszerowała przez naszą miejscowość, do Azji – jedynego w naszej miejscowości punktu żywienia pielgrzyma ŚDM. Parking i trawnik obok restauracji wypełnił się po brzegi – widok nieprzeciętny.

Po obiedzie naszych gości zaprowadziliśmy na boisko Batorego, aby tam przygotować się do głównych uroczystości dnia. O 15.00 rozpoczęliśmy Procesję Otwarcia, w której przedstawiciele gospodarzy i gości nieśli flagi, feletrony, sztandary oraz symbole ŚDM, aby w tak uroczysty sposób rozpocząć Mszę Św. pod przewodnictwem biskupa Cremony, bp. Antonio Napolioni. Podczas kazania zwrócił on szczególną uwagę na szacunek do starszych – naszych babć i dziadków, bo to głównie oni są źródłem prawdziwej wiary i życia chrześcijańskiego. Po Mszy przyszedł czas na wyczekiwany Mecz Przyjaźni Polska – Włochy – najpierw drużyny męskie, a następnie kobiece. Choć wygrali nasi goście, to nikt nie odczuł goryczy przegranej – pozytywne emocje udzielały się każdemu. Po meczu nastąpiło wręczenie pucharów oraz oficjalne przywitanie – p. Sołtys dał  młodym Włochom klucze do wsi, zaś panie z Naszej Woli przywitały ich po staropolsku chlebem i solą. Można było rozpocząć świętowanie. Tańce, występny Naszej Woli, Roberta Guzika oraz Ani i Natalii – wokalistek z gimnazjum, poprzedziły występ gwiazdy wieczoru – zespołu Thalita Kum. Choć deszcz lał się z nieba strugami, to najwytrwalsi bawili się do końca, tańcem i śpiewem wielbiąc Pana Boga.

Późnym wieczorem wszyscy pielgrzymi udali się do swoich domów, aby następnego dnia z samego rana wyruszyć na podbój Krakowa. A my – po doprowadzeniu boiska do porządku, wróciliśmy szybko nabierać sił.

GALERIA ZDJĘĆ >>>.
już wkrótce