ŚRODA – DZIEŃ WŁOSKI

Wola Cremonska 3aDla naszych przyjaciół z Cremony środa upłynęła pod znakiem Festiwalu Włoskiego w Krakowie. Zaraz po śniadaniu w rodzinach, cała grupa zjechała się na parking obok kościoła, aby zainaugurować pracę nowej pętli autobusowej A30 Wola Batorska. Pojazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zabrały wszystkich do Krakowa, gdzie mieli oni okazję pozwiedzać centrum miasta, a następnie udać się do Łagiewnik na wspólną Mszę Św. i

Dla nas tymczasem był to najmniej włoski dzień w Woli Batorskiej. Pod nieobecność naszych gości posprzątaliśmy sprzęt zebrany z boiska minionego wieczora. Sprzęt – i nie tylko. Pracowici kurierzy z naszego komitetu kursowali do popołudnia, aby wszystkim gospodarzom dostarczyć ‘grillowe’ przesyłki. Działał również Punkt Informacyjny na plebanii, jak co dzień, od 6.30 do 22.30 przedstawiciele Komitetu dyżurowali w razie wszelkich pytań i problemów.

Dopiero wieczorem, kiedy nasi goście mieli wracać do Woli Batorskiej, na nowo rozpoczęła się mobilizacja. Postanowiliśmy ich przywitać – ze śpiewem na ustach i ciastem na talerzu. Namiot obok kościoła zamienił się w mini-kawiarenkę, aby każdego pielgrzyma z drogi nakarmić i napoić – zgodnie z uczynkami miłosierdzia. Kiedy byliśmy pewni że wszyscy są już bezpieczni w domach, zakończyliśmy nocną zmianę, aby – już za parę godzin – spotkać się z powrotem.

GALERIA ZDJĘĆ>>>
już wkrótce