Wszystkich Świętych

Wszystkich Swietychfot. Oskar Słabosz

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, gromadzimy się na tym cmentarzu przy grobach naszych najbliższych i znajomych. Naszą miłością ogarniamy też zmarłych, których groby znajdują się na innych cmentarzach, w dalekich i nieznanych nam miejscach. Wszyscy oni oczekują zmartwychwstania. Oczekują też naszej pamięci modlitewnej.

Tymi słowami, o godz. 14.30, na cmentarzu rozpoczęła się procesja za zmarłych, w czasie której modliliśmy się za wszystkich naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych pochowanych na naszym cmentarzu i wypominanych w wypominkach jednorazowych.
Procesja podzielona była na 5 stacji.
Każda z nich miała szczególną intencję:

1. Módlmy się za zmarłych biskupów, kapłanów i diakonów, za zmarłych Braci i Siostry zakonne.

2. Módlmy się za naszych zmarłych rodziców i przodków.

3. Módlmy się za zmarłych braci, siostry, dzieci, współmałżonków, krewnych, rodziców chrzestnych, wychowawców, dobrodziejów.

4. Módlmy się za wszystkich zmarłych, których groby znajdują się na tym cmentarzu lub gdziekolwiek na świecie, a zwłaszcza za wszystkich poległych i ofiary ostatnich wojen.

5. Módlmy się za wszystkich zmarłych, których wiarę jedynie Bóg znał, i o których zawsze Matka-Kościół pamięta w modlitwach.

Wieczorem o godz. 19.00 spotkaliśmy się ponownie na cmentarzu na modlitwie różańcowej. Młodzież wyczytywała swoich bliskich zmarłych, a wszyscy ze zniczem w ręku modlili się za zamarłych ze swoich rodzin. Na końcu pod krzyżem, zostały złożone nasze znicze na znak pamięci modlitewnej o wszystkich zmarłych.