Obchody Dnia Niepodległości!

W sobotni wieczór, 9 listopada, nasz kościół parafialny przywitał wszystkich biało  -czerwonymi barwami. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych naszych szkół: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Batorskiej oraz 8 Pułku Ułanów Szwadronu Niepołomice, rozpoczęła wieczór pamięci, modlitwy i zadumy nad historią i przyszłością naszej Ojczyzny.

Po Eucharystii miała miejsce podniosła chwila: Apel Poległych.

Następnie Impresja Poetycka „Bo to jest Ojczyzna właśnie…” przedstawiona przez uczniów naszego Gimnazjum, a po niej wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

To niezwykła lekcja historii, której nie można porównać z nawet najlepszą lekcją historii w szkolnej ławce.

***

Dziękujemy bardzo serdecznie tym wszystkim dzięki, którym możliwa była organizacja i realizacja tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Woli Batorskiej ale również tym, którzy w sposób czynny wzięli w  nich udział.
Dzięki świadectwu obecności w tym ważnym dla naszej Ojczyzny wydarzeniu
my jako organizatorzy czuliśmy się prawdziwie spełnieni.
Mamy nadzieję na spotkanie za rok, na kolejnych  i już stających się powoli w Woli Batorskiej tradycją obchodach tego pięknego, narodowego Święta.

Szczęść Boże!

Tomasz Donatowicz -Dyrektor Społecznego Gimnazjum im. Lady Sue Ryder
Janusz Rojek Animator Kultury

PLAKAT Święto Niepodległosci 2013 internet