Wola Haftem Malowana – spotkanie 1

DSCN4499W  środę 13. kwietnia rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu wspierającego nasze parafialne przygotowania do ŚDM. Właśnie tego dnia o godz. 18.00 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach warsztatów haftu krzyżykowego „Wola haftem malowana”, zorganizowanych ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Niepołomice przy udziale Niepołomickiego Centrum Kultury. Dwudziestoosobowa grupa warsztatowa, do której zapisać mógł się każdy – od najmłodszego do najstarszego, zarówno panie, jak i panowie – rozpoczęła wyrób gadżetów handmade, które w lipcu otrzymają przybywający do Woli Batorskiej pielgrzymi. Nikogo nie zniechęciły ani ogromna ilość materiału, ani wygórowane założenia i cele. Każdy w swoim tempie zabrał się do pracy, przy kawce i ciasteczku oraz sympatycznej rozmowie. Zajęcia poprowadziła p. Renata Siwek – instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej. Uczestnicy mieli do wyboru 8 specjalnie przygotowanych na tę okazję wzorów oraz dobrze wszystkim znany zestaw kolorystyczny.  W ruch poszły mulina, igły i tamborki… Efekty już widać, a to przecież dopiero pierwsze spotkanie!
Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć, zachęcamy do przyjścia na kolejne z nich – za tydzień (20 kwietnia) o tej samej porze.

GALERIA ZDJĘĆ>>>.