100-dniówka rozpoczęta!

2Rozpoczęliśmy naszą ŚDM-ową studniówkę! Na 100 dni do tego wielkiego spotkania, chcieliśmy przede wszystkim wesprzeć modlitwą jego organizację i prosić Pana Boga, aby błogosławił młodemu Kościołowi na tę ostatnią prostą przygotowań. W trzeci piątek miesiąca, a zarazem pierwszy dzień Studniówki, spotkaliśmy się na Mszy Św. z cyklu „Miej Miłosierdzie”. Rozważaliśmy kolejne uczynki miłosierne: strapionych pocieszać oraz podróżnych w dom przyjąć. Była to również doskonała okazja, aby przypomnieć sobie nasz chrzest ze względu na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Każdy obecny zanurzył dłoń w chrzcielnicy i uczynił znak krzyża –na pamiątkę tego wydarzenia i pamiątkę własnego chrztu.

2Sobota to drugi dzień naszej studniówkowej modlitwy. O 19.00, zaraz po Mszy Św. rozpoczęła się Adoracja, o której oprawę muzyczną oraz element uwielbienia tańcem flagami zatroszczył się nasz Wolontariat Młodych. Rozważania oparte były na fragmencie z Ewangelii św. Jana:  „Moje owce słuchają mojego głosu i ja je znam. One idą za mną,  a ja im daję życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie zabierze ich spod mojej ręki.  Ojciec mój, który mi [je] dał, jest większy niż cokolwiek i nikt nie jest zdolny zabrać spod ręki Ojca.  Ja i Ojciec jedno jesteśmy”. Każdy obecny mógł to Boże Słowo zabrać ze sobą, aby pamiętać, do kogo wszyscy należymy i jak wielkie mamy szczęście, że Bóg tak nas kocha. Na zakończenie nie mogło zabraknąć Hymnu Światowych Dni Młodzieży.

A co jutro? Pomódlcie się o dobrą pogodę, bo czeka nas uroczysty Polonez na 100 dni do ŚDM! Zapraszamy i czekamy na Was!

GALERIA ZDJĘĆ>>>.