SOBOTA – WIELKIE OCZEKIWANIE

Wola Cremonska 6aDzień zaczął się od wielu wzruszeń i emocji. Już z samego rana przygotowaliśmy pożegnanie dla grupy, która po spotkaniu w Brzegach nie wracała na Wolę Batorską. Polały się łzy, uściskom nie było końca. Nie mogło obejść się bez jabłuszek na drogę, tańca na zakończenie wspólnego przeżywania ŚDM i oczywiście prezentów – pierwsi pielgrzymi otrzymali przygotowane pracą rąk całej parafii dżemiki z haftowanymi serwetkami. W pięknym słońcu pomachaliśmy naszym kochanym pielgrzymom życząc dobrej drogi na Brzegi, a następnie – do Włoch.

Niedługo później do oczekujących na pętli A30 autobusów z pewnym trudem zapakowali się pozostali pielgrzymi, aby podążyć na miejsce najważniejszych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Również i my przygotowywaliśmy się do drogi. Nie było to łatwe, gdyż cała miejscowość odczuwała wzrost populacji (w żadnym pobliskim sklepie nie było bułek J ), ale uruchamiając rezerwy spakowaliśmy się i pojechaliśmy na ŚDM… rowerami. Grupa ok. 50 pielgrzymów z naszej miejscowości dzięki uprzejmości teściów p. Marcina Słoczyńskiego miała możliwość zaparkowania swoich jednośladów w okolicach Brzegów. To znacznie ułatwiło i usprawniło nam podróż. Bardzo dziękujemy za gościnność i życzliwość!

Po dotarciu na Brzegi natknęliśmy się – ni mniej ni więcej – na naszych przyjaciół z Cremony, którzy zaprosili nas do swojego sektora, robiąc miejsce dla naszej grupy. Przez cały tydzień mieszkali u nas, ale w tym dniu to oni przygarnęli nas „do siebie”.

Wieczór był to jedyny i niezapomniany. Czuwanie wraz z Ojcem Świętym i milionami młodych z całego świata było niewątpliwie wydarzeniem, które w życiu niejednego z nas nie powtórzy się już nigdy. Wspaniała muzyka, refleksje i miliony płonących świec na Campus Misericordiae – wzruszenie aż odbierało mowę. W nocy z kolei – choć chłodnej i wilgotnej – serca czuwających pozostawały gorące. Wokół słuchać było śpiewy, modlitwy, tańce i radość – do samego rana. Zachęcamy do obejrzenia w Internecie relacji z tego, jak i pozostałych wydarzeń ŚDM, jeżeli ktoś nie miał okazji zrobić tego wcześniej. Warto to mało powiedziane!

GALERIA ZDJĘĆ>>>.
już wkrótce