PIĄTEK – DĘBY PAMIĘCI

Wola Cremonska 5aPlan dnia na piątek przedstawiał się podobnie jak czwartkowy. Do południa pielgrzymi z Cremony spędzili czas na katechezach w naszym kościele, a po obiedzie wyjeżdżali do Krakowa, aby wieczorem wziąć udział w Drodze Krzyżowej z papieżem Franciszkiem.

Na katechezy w tym dniu przyjechał do Woli Batorskiej dobrze nam znany bp Antonio. Przed Mszą Św. odbyło się wydarzenie wiekopomne – obok kościoła, przy naszym ŚDM-owym napisie został wkopany Dąb Pamięci – na pamiątkę wizyty naszych gości podczas ŚDM. Drugie drzewko powędrowało na ręce młodych Włochów, aby i im przypominało o gospodarzach z Woli Batorskiej. Ks. Proboszcz osobiście podziękował biskupowi za obecność i wręczył upominek – wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym dniu do naszej parafii przybyła jeszcze jedna grupa pielgrzymów, którzy zarejestrowani byli jako uczestnicy ostatnich dni ŚDM. Otrzymali swoje pakiety i zostali zakwaterowani w ostatnich gościnnych domach, które gotowe były na ich przybycie.

Wieczorem młodzież z Cremony wracała do naszej miejscowości jak do własnego domu. Uśmiech na twarzach gości był nagrodą za ciężką pracę i ciągłą gotowość do działania. I choć czasem znużenie brało górę, to włoski entuzjazm i temperament na powrót stawiał na nogi – o każdej porze dnia i nocy.

GALERIA ZDJĘĆ>>>.
już wkrótce