MIEJ MIŁOSIERDZIE po raz 3

misterium wola batorska

Dzisiejszy wieczór rozpoczął oficjalnie parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku głosi ks. dr Zbigniew Skóra z zakonu Zmartwychwstańców. Jednak zanim mieliśmy okazję poznać i posłuchać księdza rekolekcjonisty, w klimat zadumy i refleksji wprowadził nas Wolontariat Młodych prezentując Misterium Drogi Krzyżowej  „Świadkowie Jezusa”.

Wywoływane niczym w sądzie, na ambonie kolejno stawały osoby zaopatrzone w atrybuty poszczególnych świadków męki i cierpienia Chrystusa. Poznając historię każdego z nich, dowiadywaliśmy się, co świadkowie mogli myśleć, gdy widzieli drogę skazańców na Golgotę. Utworzyli oni krzyż z płonących świec na znak, że to krzyż jest symbolem nadziei. W Misterium uczestniczyło 17-stu wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy i gratulujemy zaangażowania.

Po 18.00 rozpoczęła się Msza Święta. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca, była to nasza szczególna modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży, w którą włączają się wolontariusze oraz członkowie komitetu. Ksiądz rekolekcjonista podczas homilii powiedział, co oznaczają uczynki miłosierdzia, które rozważaliśmy w tym miesiącu. Dobrze radzić nie zawsze oznacza w ciemno obiecywać poprawę, ale przede wszystkim wczuć się w rolę cierpiącego – wesprzeć go i zrobić dla niego to, co najlepszego potrafimy. Przy uczynku względem ciała nagich przyodziać ksiądz zwrócił natomiast uwagę, że wiele rzeczy, które posiadamy, moglibyśmy oddać potrzebującym – w dzisiejszych czasach dosłowność tego uczynku nie pokrywa się z rzeczywistością, ale potrzebujących nadal jest wielu i to bardzo blisko nas. Na koniec wraz z przewodniczącą naszego Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM odmówiliśmy oficjalną modlitwę Światowych Dni Młodzieży.

Kolejne spotkanie z cyklu Miej Miłosierdzie 15-go kwietnia.

GALERIA>>>.

trzecie piatki miesiąca 2016_3