Bo wiarę musi być widać!

DSCN4155

Zastanawialiście się, co myślał i czuł paralityk, którego czwórka przyjaciół wpuściła przez dach do domu, gdzie przebywał Jezus? Czy był bogatym człowiekiem? Albo czy my spotkaliśmy takich „paralityków” we własnym życiu? Te i inne kwestie w swojej konferencji poruszał ks. Artur Godnarski – sekretarz Biura Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji, założyciel wspólnoty św. Tymoteusza oraz jeden z twórców Przystanku Jezus – gość czwartej już odsłony oficjalnych rekolekcji ŚDM Dla nas i całego świata , która odbyła się w krakowskich Łagiewnikach w sobotę, 19-go marca. Tym razem świętym przewodnikami dla uczestników rekolekcji byli bp Józef Sebastian Pelczar oraz królowa Jadwiga.

Jak zawsze, spotkanie rozpoczęło się koronką do Bożego Miłosierdzia, odmawianą w kilku językach, a następnie zaprezentowani zostali patroni spotkania. Z kolei wprowadzeniem do rozważania uczynków miłosierdzia: wątpiącym dobrze radzić oraz spragnionych napoić, była rozmowa Tomasza Adamskiego z ks. Godnarskim o istocie okazywania miłosierdzia w życiu. Następnie w kazaniu gość zwrócił uwagę na zachowanie i odpowiedzialność, jaką niósł na swoich barkach opiekun Maryi i Jezusa – św. Józef,  patron dzisiejszego dnia. Każdy z nas zostaje powołany jeszcze zanim zaistnieje – trzeba jednak rozmawiać z Bogiem, aby dobrze je odkryć, tak jak to czynił św. Józef.

Motywem przewodnim godzinnej konferencji, która odbyła się po zakończeniu Eucharystii, był fragment Ewangelii św. Marka o wizycie Jezusa w domu teściowej Piotra, kiedy to czterej przyjaciele przez dach do wnętrza budynku wpuścili na noszach sparaliżowanego mężczyznę. Ks. Artur zaznaczył, że wiara ma być widoczna – tak, jak widoczna była wiara tych, którzy włożyli tyle wysiłku, aby chorego zaprowadzić do Jezusa. Dodatkowym elementem konferencji była niespodziewana inscenizacja, w której wniesiony przez czterech kolegów mężczyzna okazał się być  Malezyjczykiem. Podzielił się on świadectwem swojego nawrócenia. Każdy z uczestników rekolekcji miał następnie na kartce napisać imiona bliskich osób, które są takimi „paralitykami” i którzy potrzebują naszej wiary i pomocy, aby dotrzeć do Boga. Podczas kończącej spotkanie Adoracji Najświętszego Sakramentu każdy ofiarował te osoby Bogu, zanosząc na ołtarz do stóp Pana Jezusa ich imiona, jednocześnie pamiętając, że naszym zadaniem jest prowadzenie do Jezusa tych, którzy sami nie potrafią do Niego dotrzeć. W śpiewie i radości uwielbienia zakończył się kolejny wieczór spotkania młodych ludzi z Bogiem w ramach oficjalnych rekolekcji przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży. Dla nas i całego świata nr 5 – już 2-go kwietnia – w wigilię święta Bożego Miłosierdzia, a zarazem rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

GALERIA>>>.