Młodzi Miłosierni

mlodzi imlosierdzie

Tauron Arena w Krakowie, na co dzień kojarzona z wielkimi wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi, tym razem była miejscem rozważania Słowa Bożego i spotkanie z Bogiem. O co chodzi? O spotkanie dla młodzieży pod nazwą: „Młodzi & Miłosierdzie”.

W spotkaniu wzięli również uczniowie naszego gimnazjum, co było jednym z elementów przeżywanego Roku Miłosierdzia. Wszystko opierało się na przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Najpierw ta przypowieść została wytańczona przez Centrum Kultury Hip-Hopu, potem została przeczytana, a potem została opowiedziana przez Krzysztofa Demczuka, lidera wspólnoty Metanoia z Jaworzna, który sam miłosierdzia doświadczył, a teraz dzieli się nim z innymi. Na koniec pierwszej części była jeszcze konferencja biskupa Grzegorza Rysia, która podprowadziła pod część drugą.
Zaczęła się ona od występu i świadectwa nawrócenia Arkadia, po czym odbył się najważniejszy punkt spotkania: przejście przez Bramę Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu. Ten moment na wielu wywarł ogromne emocje. Potem jeszcze nasze wady, grzechy i rany, które zostawiliśmy w Bramie Miłosierdzia zostały zalane winem i oliwą – jak w Jezusowej przypowieści. Wszystko zakończyło się koncertem Maleo Reggae Rockers.

Spotkanie w Arenie było na pewno owocne, o czym świadczą opinie uczestników. Było również wyjątkowe, ponieważ zgromadziło ponad 9 tysięcy młodzieży gimnazjalnej z Krakowa i okolic. Jak mówi jedna z uczestniczek spotkania – Co dziwne kiedy tak o tym mówili nie czułam tego że oni robili coś strasznego, tylko myślałam co ja robiłam źle i co mogę zrobić żeby to zmienić. – teraz czas, aby przeżycia z projektu „Młodzi & Miłosierdzie” wydały owoce w codziennym życiu.

GOŚĆ NIEDZIELNY o spotkaniu + zdjęcia:
1. Radykalnie bezinteresowna miłość >>>.
2. Rzuć się w ramiona Boga! >>>.

GALERIA>>>.