Źródło wody żywej! – Młodzi w Szczawnicy

Dobra pogoda, a jeszcze lepsza pogoda ducha towarzyszyła 45 osobowej grupie dzieci i młodzieży z naszej parafii na wypoczynku w Szczawnicy. Trzy dni (15 do 17 XI) były okazją, by u samego źródła zaczerpnąć tego co daje zdrowie: zarówno ciała jak i duszy. Potężna siła, z pozoru niewinnej, wody ukazała się przed nami, kiedy wchodziliśmy do wąwozu Homole. Wcześniej jednak uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele w Jaworkach, który kiedyś był kościołem obrządku wschodniego. Przepięknie zachowany ikonostas zachwycał i nastrajał do modlitwy. Dało nam to siłę, aby naszej pieszej wędrówki nie zakończyć tylko na wąwozie, ale na zdobyciu szczytu Wysokiej. Wieczorem zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach śpiewaliśmy co tchu w płucach i siły w gardłach. Niedziela to przede wszystkim Msza św. w kościele parafialnym oraz zwiedzanie Szczawnickiego Muzeum i degustacja wody leczniczej.

Pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów, a opowieści o tym co w Szczawnicy przeżyliśmy, nie było końca.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli i wsparli nasz wyjazd: ks. Proboszczowi oraz tym wszystkim, którzy przed 1 listopada kupili od nas znicze.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.