Jak miła, Panie, jest świątynia Twoja.

Wielka radość, wielkie przejęcie i bogactwo przeżyć.

29 czerwca 2014 roku
w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
jednocześnie w Uroczystość odpustową
ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Jego Eminencja, Stanisław kard. Dziwisz,
Metropolita Krakowski

dokonał Aktu konsekracji naszej świątyni.

 

Po długim oczekiwaniu nadszedł ten moment, aby w 75 roku od erygowania naszej parafii, dokonało się to radosne i historyczne wydarzenie. Świadkami tego wydarzenia byli Kapłani dekanatu niepołomickiego i kapłani, którzy pracowali w naszej parafii oraz licznie zebrana wspólnota naszej parafii.

Wkrótce zamieścimy obszerną relację z tego wydarzenia.

Poniżej zamieszczamy Uroczysty Akt Konsekracji podpisany przez księdza Kardynała, księdza Proboszcza, i księdza Dziekana.

konsekracja4 konsekracja1 konsekracja5

Ksiądz Kardynał na ręce księdza Proboszcza ofiarował do naszej świątyni niezwykły dar: srebrny kielich, wykonany ręcznie na zlecenie Ambasady Argentyńskiej przy Stolicy Apostolskiej. Księdzu Kardynałowi ofiarował go Esteban Juan Caselli, Ambasador Argentyny przy Stolicy Apostolskiej w Rzymie, 24 września 1998 roku.

konsekracja2 konsekracja3Zapraszamy do podzielenia się przeżyciami z Uroczystości konsekracji naszej świątyni. Można je wysyłać do administratora strony na adres: mr16@interia.eu.
Ubogacające nas wypowiedzi zamieścimy na naszej stronie internetowej.