Triduum przed konsekracją kościoła – dzień 3

W sobotni wieczór przezywaliśmy trzeci, ostatni, dzień duchowego przygotowania do Uroczystości Konsekracji naszego kościoła. Msza święta rozpoczęła się od uroczystego wniesienia relkwii świętych męczenników Feliksa i Prospery.

Tego dnia nasze myśli biegły do świętych męczenników, których krew jest „nasieniem chrześcijan”. Na ich fundamencie zbudowana jest nasza wiara, dlatego w czasie konsekracji kościoła ks. kardynał wmuruje relikwie świętych męczenników pod mensę ołtarza.

Dzisiaj uczciliśmy te relikwie, pamiętając również o wielu innych świętych, a także o naszych bliskich zmarłych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na niedzielę, 29 czerwca na Uroczystość konsekracji naszego kościoła. Duchowe przygotowanie rozpoczynamy modlitwą o godzinie 11.00.