„Gorące” kolędowanie – po raz szósty!

Tym razem miejscem naszego Rodzinnego Kolędowania był nasz kościół parafialny. Mimo, że na polu panował siarczysty mróz, to kochających kolędować nie zabrakło. Towarzyszyli nam Przyjaciele św. Franciszka (PDF – Po Drodze z Franciszkiem) z o. Mariuszem na czele, który przeróżnymi historiami bawił i wzruszał.

[wpyt_profile2]BNnNwje512U[/wpyt_profile2]

Tym samym przeszliśmy drogę Mędrców z Europy, Azji i Afryki do Jezusa. Prowadzeni przez gwiazdę betlejemską oddaliśmy pokłon Nowonarodzonemu. Nie zabrakło kolęd nowych, znanych z największych koncertów kolędowych w Polsce jak „Kolęda Maryi”, czy „Pierwsza Gwiazda”. Jednak najgłośniej w kościele było, kiedy zabrzmiały nasze dobre, tradycyjne kawałki: „Anioł pasterzom mówił”, ” Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „W żłobie leży” i zaśpiewana wielojęzycznie „Cicha noc” (po polsku, angielsku, niemiecku, francusku, węgiersku, hawajsku i prawie się udało po japońsku). Niejednej osobie łza zakręciła się w oku podczaj Kolędy Syryjskich dzieci napisanej do melodii „Jezus malusieńki” – promującej akcji Caritas „Rodzina Rodzinie”. Więcej o akcji TUTAJ>>>.

[wpyt_profile2]KS5DRqEIaFU[/wpyt_profile2]

Piękny i gorący wieczór w Woli Batorskiej – mimo mrozu. Gorący dzięki rozśpiewanym muzykom oraz tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. U Pana Jezusa zawsze najcieplej. Niech kolęda płynie i ubogaca nasze codzienne życie.

 GALERIA ZDJĘĆ>>>.