Biały tydzień czyli świętowania ciąg dalszy

Po Uroczystości I Komunii Świętej dzieci świętowały jeszcze przez cały tydzień uczestnicząc w nabożeństwach majowych  i Mszy św. Każdego dnia modliły się za tych, którzy są dla nich ważni i którzy zajmują szczególne miejsce w ich życiu.

W Poniedziałek modliły się za swoich rodziców, dziękując i prosząc Pana Boga, aby rodzicami się zawsze jak najlepiej opiekował. Była też okazja, aby każde dziecko podziękowało osobiście mamie i tacie za trud wychowania. Po Mszy św. każde dziecko otrzymało pamiątkę I Komunii św.

We wtorek wspominaliśmy dzień chrztu świętego. Dzieci modliły się za swoich rodziców chrzestnych oraz każde osobno odnawiało przyrzeczenia chrztu świętego odpowiadając na te same pytanie, na które w dniu ich chrztu odpowiedzieli ich rodzice i rodzice chrzestni.

IMG_0958IMG_0971IMG_0960IMG_0977IMG_0982

W środę szczególnie pamiętaliśmy o rodzeństwie. Każde dziecko zaprosiło do tej modlitwy swojego brata i siostrę. Wpatrując się w przykład świętego rodzeństwa – dzieci z Fatimy – każdy otrzymał dziesiątek różańca.

IMG_1044IMG_1043

W czwartek dziękowaliśmy Panu Bogu za nauczycieli. Na Mszy św. obecna była Pani Dyrektor oraz Wychowawczyni dzieci pierwszokomunijnych. Również one od dzieci otrzymały upominek – modlitewnik nauczyciela i wychowawcy – jako znak wdzięczności za ich trud i pracę.

IMG_1087

W piątek na zakończenie Białego Tygodnia modliliśmy się za dziadków i babcie. Dzieci na  papierowych sercach narysowały i podpisały ich dziadków i babcie.

Piękny tydzień, piękne świętowanie i oby zostało jedna, że każda komunia św. jest najpiękniejsza!