Rocznica Pierwszej Komunii świętej

IMG_8149

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej obchodziły swoją rocznicę, kiedy to pierwszy raz Pan Jezusa przyjęły do swojego serca w  Komunii świętej. Symbolem tego dnia było ziarno, które aby dało plon musi być pielęgnowane i musi zadziałać na nie Duch Święty. O to właśnie modliliśmy się dla dzieci z klasy trzeciej, aby zawsze były otwarte na działanie Ducha Świętego, który chce ich uświęcić przez swoje dary: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności, bojaźni Bożej, aby wydały owoce: miłości, radości, pokoju, cierpliwości, uprzejmości, dobroci, wierności, łagodności i opanowania. Na zakończenie Mszy św. każde dziecko losowało woreczek ziarnem pszenicy do którego przywiązana była karteczka z jednym darem i owocem Ducha Świętego.