Pierwsza Komunia Święta

eucharystia-kielich

Pierwsza komunia z białą kokardką
Jak w śniegu z ogonem ptak
Ufaj jak chłopiec z buzią otwartą
Bogu się mówi – tak

Nie rycz jak osioł, nie drżyj jak żaba
Wytrwaj choć nie wiesz jak
Choćby się cały kościół zawalił
Bogu się mówi – tak

Miłość zerwaną nieś jak gorączkę
Z chusteczką do nosa w łzach
Święte cierpienie pocałuj w rączkę
Bogu się mówi – tak

ks. Jan Twardowski

komuniapierwsza

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, kiedy Jego uczniowie wpatrują się w niebo, 18 dzieci z klasy drugiej doświadczyło cudu, jaki na pustyni przeżyli Izraelici nakarmieni przez Boga manną z nieba. Pierwsze doświadczenie Eucharystii, na której można przyjąć Boga do serca. Gratulujemy dzieciom tak wielkiego wydarzenia. Gratulujemy rodzicom, rodzicom chrzestnym i całym rodzinom. To również ich święto. Niech ten dzień pamiętają do końca swojego życia jako jeden z tych najpiękniejszych. Życzymy im, aby zawsze z taka radością i z takim przejęciem przyjmowali Komunię Świętą na każdej Mszy na jakiej będą.