POLONEZ jak się patrzy!

100Nadszedł długo oczekiwany dzień! Podczas naszej jedynej w Polsce trzydniowej Studniówki ŚDM przyszedł czas na Poloneza na 100 par. Cały dzień w naszej parafii brzmiały dźwięki Hymnu ŚDM i innych pieśni, związanych z tym spotkaniem, a na Mszach Św. odmawiana była Modlitwa Światowych Dni Młodzieży. Jednak punkt centralny dzisiejszego świętowania to Msza Św. o 11.30, po której odbył się długo wyczekiwany tradycyjny polski taniec dookoła naszego kościoła parafialnego. Wśród powiewających flag, przy przepięknej słonecznej aurze i słyszalnej w całej miejscowości muzyce, prowadzeni przez wodzireja – pana Bartka z Niepołomic, parafianie odtańczyli Poloneza. Byli i najmłodsi i nieco starsi – młodzi duchem i ciałem. Wszyscy uśmiechnięci świętowaliśmy nie tylko 100 dni do ŚDM, ale chcieliśmy także pokazać na zewnątrz kościoła, jak wielka może być radość wspólnej wiary. Nad naszymi głowami szybował dron, a z każdej strony błyskały flesze, dlatego można spodziewać się, że już niedługo przeżyjemy tę wyjątkową chwilę raz jeszcze – wspominając i oglądając specjalnie przygotowany materiał!

Wszyscy tancerze na osłodę otrzymali krówki, aby uśmiech nie schodził z ich twarzy jak najdłużej. Choć Studniówka za nami, to tak naprawdę dopiero początek ostatniej prostej przygotowań do ŚDM. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i zachęcamy do dalszego zaangażowania w coraz aktywniejsze życie parafii!

Już niedługo ukażą się zdjęcia i film z dzisiejszego wydarzenia.

Póki co zachęcamy do lektury artykułu i oglądania zdjęć uchwyconych okiem reportera Gościa Niedzielnego. KLIKAJ TUTAJ>>>.