XXIX Światowy Dzień Młodzieży

sdm2016klik

Od 24 kwietnia 1984 roku każda Niedziela Palmowa jest jednocześnie Dniem Młodzieży w Kościele. Co roku jest on przeżywany w diecezjach, a co kilka lat w formie międzynarodowych spotkań. Dla nas, polaków, ten dzież jest wyjątkowy, ponieważ na Placu św. Piotra w Rzymie zostały przekazane nam znaki Światowych Dni Młodzieży: krzyż oraz ikona Matki Bożej. Od jutra, znaki te będą peregrynowały po całej Polsce i nie tylko, wyznaczając czas przygotowań do ŚDM w Krakowie w 2016 roku. W łączności z Papieżem Franciszkiem, w Krakowie w Sanktuarium Jana Pawła II odbył się diecezjalny Dzień Młodych, w czasie którego poświęcone zostały kopie krzyża i ikony Matki Bożej. Również zostali posłani Liderzy ŚDM, którzy w parafiach będą odpowiedzialni za tworzenie środowisk ŚDM. Na zakończenie Eucharystii otrzymali oni miniatury krzyża i ikony Matki Bożej, które w każdej parafii będą znakiem łączności z ideą ŚDM. Znaki te są już w naszej parafii, dzięki naszym liderom.

śdm 1

OGLĄDAJ ZDJĘCIA Z SANKTUARIUM JANA PAWŁA II>>>.