Modlitwa za ŚDM oraz Wolontariat w Meksyku

IMG_9288
Kolejna modlitwa w intencji ŚDM za nami! Dziś podczas Różańca mogliśmy wsłuchać się w słowa papieża Franciszka, który do młodych skierował swoje Orędzie na przyszłoroczne spotkanie w Krakowie. Aby dobrze przygotować się do tego wielkiego wydarzenia, musimy dobrze zrozumieć, czym jest Boże Miłosierdzie i otworzyć swoje serca na jego działanie. Dlatego też, po Różańcu i Mszy Św., podczas których modliliśmy się za wszystkich  zaangażowanych w Światowe Dni Młodzieży, otrzymaliśmy wszyscy specjalnie skierowaną do nas wiadomość od samego Papieża Franciszka.

A co działo się później?

W przyszłym roku odwiedzi nas grupa pielgrzymów – nie wiemy jeszcze z jakiego kraju, ale możemy być pewni, że ich kultura i zwyczaje na pewno będą różniły się od naszych. Dlatego zawsze dobrze poznawać obce tradycje i święta. Nasz Wolontariat Młodych miał dziś właśnie taką okazję! W ramach comiesięcznego spotkania, wolontariusze wysłuchali prezentacji Mariany, dziewczyny z Meksyku, która opowiadała o meksykańskich tradycjach i sposobach obchodzenia świąt. Jak się okazało, w tym amerykańskim kraju, mieszkańcy wszystkie święta obchodzą bardzo radośnie – głośno, kolorowo i z pompą. Wolontariusze mogli także wykazać się umiejętnością mówienia po angielsku i poopowiadać naszemu gościowi o tym, jak w Polsce obchodzone są różne święta. Po prezentacji zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i zaprosiliśmy Marianę na przyszły rok do Krakowa – oczywiście na Światowe Dni Młodzieży!

Do zobaczenia za miesiąc!

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

IMG_9296