Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej

W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. O godz. 17.00 zgromadziliśmy się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej, aby wejść wczas przeżywanej Liturgii. Zaczyna się ona od ciszy, w czasie której wszyscy klęczą i modlą się, a kapłan który przewodniczy liturgii pada na twarz przyjmując postawę leżenia krzyżem. Następuje potem Liturgia Słowa, w której słyszymy opis Męki Pańskiej z Ewangelii św. Jana.
W tym dniu wyjątkową formę ma również Modlitwa Powszechna, która w tym dniu przybiera uroczystą formę modlitwy z pierwszych wieków Kościoła.
Następnie wniesiono zasłonięty krzyż, który w trzech etapach został odsłonięty. Potem każdy mógł do niego podejść, aby go ucałować – oddać cześć znakowi naszego Zbawienia.
Potem nastąpiła Komunia święta, po której Najświętszy Sakrament przeniesiony został do Bożego Grobu.

GALERIA ZDJĘĆ>>>.