WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej

Po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej o 17.00 rozpoczęliśmy przeżywanie jednej z najpiękniejszych i wyjątkowych liturgii w roku – Liturgii Męki Pańskiej.

Wszystko rozpoczęło się o godz. 18.00 od modlitewnej ciszy, kiedy to główny celebrans pada twarzą do ziemi i leży krzyżem, wszyscy pozostali modlą się w ciszy. Potem rozpoczyna się Liturgia Słowa, której ważnym elementem jest czytana Męka Pańska według św. Jana z podziałem na role. Potem następuje kazanie i wyjątkowo uroczysta w tym dniu Modlitwa Wiernych.

Druga Część tego nabożeństwa to Adoracja Krzyża. Po jego wniesieniu został odsłonięty ze śpiewem „Oto drzewo Krzyża na którym zawisło Zbawienie świata”. Każdy mógł podejść, aby oddać cześć krzyżowi.

Trzecia część to Komunia Święta, a po niej część czwarta, czyli przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu.

GALERIA ZDJĘĆ>>>.