Ciemnica i Boży Grób

Tegoroczne dekoracje w naszym kościele:

CIEMNICA:
nawiązuje do Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Pan Jezus ustanowił sakrament Eucharystii. Stąd głównym elementem jest duży stół i trzynaście miejsc. Przy każdym talerz z kawałkiem ułamanego chleba oraz kieliszek czerwonego wina. Zastawa stołowa jest współczesna, ponieważ odnosi nas ona do dzisiejszych wieczerników, w których sprawowana jest Eucharystia. Stół ten zadaje tez pytanie o to, które miejsce jest nasze przy tym stole oraz czy odpowiadamy w ogóle na zaproszenie Jezusa do stołu – czy przystępuję do Komunii Świętej.

Ciemnica 2015 (1)

BOŻY GRÓB:
tegoroczna dekoracja Grobu Pańskiego jest ascetyczna, prosta w formie – dzięki temu ma jeszcze głębiej przemawiać do serc adorujących go ludzi. Grób jest ciemny, jak ciemna i mroczna jest śmierć. Na samym środku kamienny katafalk z ciałem Jezusa przykrytym całunem. Bezpośrednio nad – Najświętszy Sakrament na białym podeście, opleciony żywymi zielonymi liśćmi, ponieważ Chrystus obecny pod postacią Chleba jest zawsze żywy i prawdziwy, pomimo mroku śmierci.

Boży Grób 2015 (10)

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ>>>.