WIELKA NOC – Noc Zwycięstwa!

IMG_5553Najpiękniejsza liturgia w ciągu całego roku zgromadziła wielu parafian i gości. Pełny kościół w sobotę wieczór – to znaczy, że dzieje się coś ważnego.

Liturgia Wigilii Paschalnej jest pełna symboliki. Wszystko zaczyna się od znaku światła. Po poświęceniu ognia zapala się paschał – święcę zmartwychwstałego Jezusa, którą potem kapłan wnosi uroczyście do ciemnego kościoła. Znak światła – Jezus jest światłem, które rozświetla mroki naszego życia.

Po obfitej w tym dniu liturgii Słowa, następuje Liturgia chrzcielna, czyli poświęcenie wody, która potem przez cały rok ma służyć do chrztu dzieci. W tym obrzędzie  jest również odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Cała Liturgia kończy się uroczystą Procesją Rezurekcyjną, w której chcemy się podzielić radością paschalna z każdym człowiekiem.

Życzymy błogosławionych świąt.
Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

GALERIA ZDJĘĆ>>>.