WAKACJE Z BOGIEM – ŚLEMIEŃ 2015

grupowe slajd 2

Ślemień opanowały Anioły!

To nie żart! Od 1 do 16 lipca 2015 r. Zielona Szkoła, znajdująca się w otoczonym górskim krajobrazem Ślemieniu, zamieniła się w Niebiańską Szkołę Anioła. 48 kandydatów na Aniołów pod opieką 7 nauczycieli i Księdza Moderatora każdego dnia wykonując niełatwe zadania, zdobywało Certyfikaty różnych umiejętności, dzięki którym kształtowali w sobie dobro wobec drugiego człowieka i umiejętności dzielenia się z innymi tym, co najcenniejsze.

Każdego dnia rekolekcji towarzyszyli nam patronowie – zawsze dwóch, zawsze dających przykład i zawsze pomocnych w wykonaniu zadania. Apostoł dnia – jeden z Dwunastu uczniów Jezusa, do których dołączyli w trakcie naszych rekolekcji także Św. Maciej i Św. Paweł, bo choć Apostołami nie byli, to dzięki zasługom można ich tym tytułem określać. Drugim pomocnikiem był zawsze Anioł, a spotkaliśmy ich bardzo wielu, każdego dnia innego… Anioła Wdzięczności, Wspólnoty, Miłosierdzia, Męstwa, Miłości i innych.

Codziennie budziliśmy się przy dźwiękach pobudki, biegliśmy wybielić się podczas porannej toalety, a po wspólnej modlitwie w Sali na Górze i posiłku, niczym Apostołowie, ruszaliśmy wykonywać jak najlepiej i najdokładniej wszystko to, co do nas należało. Prowadziliśmy Ewangelizację w centrach dwóch odwiedzonych przez nas miast: Wadowic i Bielska-Białej. Spotkaliśmy się z różnorakimi reakcjami ludzi, z którymi chcieliśmy podzielić się naszą Radosną Nowiną, że JEZUS ŻYJE,  umieszczoną na niebieskich rekolekcyjnych opaskach. Naszym śpiewem rozbrzmiewała w tym czasie Zielona Szkoła w Ślemieniu, Kościół Parafialny, Sanktuarium na Jasnej Górce, ale też ogrody w Rychwałdzie czy droga, która co dzień prowadziła nas na Eucharystię, a dalej – na wyborne obiadki.

Dbaliśmy też o nasze ciało, bo w zdrowym ciele zdrowy Duch! Kilkakrotnie po punktualnej pobudce wybiegaliśmy na boisko, by rozgrzać się przed dalszym działaniem. Wzięliśmy też udział w niezwykłej Baloniadzie, która oprócz odpowiedniej dawki ruchu, przyniosła nam jeszcze większą dawkę uśmiechu. Innym razem wszystkie pięć kolorowych i niezwykłych grup zmierzyło się na trasie toru z przeszkodami, gdzie zawzięta walka toczyła się do samego końca, a emocji nie brakowało jeszcze długo po zakończeniu zmagań. Ćwiczyliśmy również naszą kreatywność i twórcze myślenie, kolorując dwie niezwykłe kolorowanki o łącznej powierzchni 40 m2 naszymi rączkami i stopami. Na spotkaniach w grupach wykonywaliśmy prace twórcze, które rozwijały nie tylko nasze talenty, ale i dawały wiele satysfakcji, jak choćby stworzenie listów misyjnych, które już wkrótce trafią do o. Roberta Wieczorka, misjonarza pracującego w Afryce.

Te 16 dni wypełnione było zabawą i śmiechem, ale też modlitwą. Wzięliśmy udział w procesji fatimskiej na Jasną Górkę w rocznicę objawień, 13 dnia miesiąca. W Kościele Parafialnym w Ślemieniu na półmetku rekolekcji odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, a w Rychwałdzie franciszkanie namaścili nas specjalnym olejkiem radości. Przeżyliśmy też wspólną Eucharystię z naszymi rodzicami, która była rozpoczęciem wspaniałego Pikniku, pełnego wzruszeń i radości.

Nie sposób opisać wszystkiego, co udało nam się zrobić, zobaczyć i poznać przez ten czas. Nawet cała książka by tego nie pomieściła! Pięknym zakończeniem była uroczysta Agapa, podczas której odwiedzili nas Pani Dyrektor ślemieńskiej Zielonej Szkoły oraz Pan Wójt Gminy Ślemień. Zabawa trwała niemal „do białego rana”. Po powrocie zaś w naszych teczkach pozostały Certyfikaty ukończenia Niebiańskiej Szkoły Anioła, a w głowach mnóstwo pięknych wspomnień, nowych znajomości oraz nadzieja, że to nie było nasze ostatnie spotkanie!

Certyfikowani Aniołowie ze Ślemienia!

 

Kronika, zdjęcia, filmy i dużo więcej na naszej wakacyjnej stronie: TUTAJ>>>.

 

grupowe