W podziękowaniu u bł. Karoliny

IMG_0487Dopełnienim Uroczystości komunijnej oraz białego tygodnia, była pielgrzymka dziękczynna dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej. Tym razem, celem było Sanktuarium bł. Karoliny Kózkównej w Zabawie k/Tarnowa.

IMG_0488Podzieleni na dwie grupy, razem z wychowawcami, dzieci modliły się przy relikwiach bł. Karoliny w kościele parafialnym w Zabawie, do którego nasza błogosławiona chodziła przez dwa lata (codziennie 3 km w jedną stronę). Wcześniej tego kościoła nie było i chodziła do kościoła w Radłowie oddalonego 8 km od domu rodzinnego. To właśnie przy ołtarzu, gdzie spoczywają jej relikwie, odprawiona była Msza św. w intencji dzieci, aby ich miłość do Pana Jezusa była trwała.

IMG_0489W kościele również Pan przewodnik opowiedział nam przejmującą historię bł. Karoliny. Jej troskę o wiarę w Pana Boga, którą nie tylko żyła, ale również przekazywała innym.

IMG_0490Dzieci odwiedziły również dom, w którym mieszkała bł. Karolina razem ze swoimi rodzicami i rodzeństwem oraz pobliską gruszę, która dzisiaj liczy 200 lat, a była miejscem spotkań Karoliny z dziećmi, którym opowiadała o Panu Jezusie. Stamtąd zobaczyli również męczeńską drogę bł. Karoliny, kiedy 18 listopada 1914 carski żołnierz porwał ją do lasu i zabił.

IMG_0496 IMG_0514 IMG_0515