Troszczmy się o życie wieczne!

IMG_3307

Uroczystość wszystkich Świętych to dzień, w którym oddajemy cześć wszystkim mieszkańcom nieba. Nie tylko tym znanym, których Kościół ogłosił świętymi, ale wszystkim, którzy mają tą radość oglądania Boga twarzą w twarz.

Stając nad grobami naszych bliskich trzeba pomysleć o swojej wieczności. Na ile to co robię na co dzień, jakie decyzję podejmuję, jakimi wartościami się kieruję – na ile przybliża mnie to do nieba.

Nasz parafialny cmentarz przeżywał dzisiaj oblężenie. Każdy, chciał odwiedzić i pomodlić przy grobach osób, które są mu szczególnie bliskie.

O 14.30 rozpoczęła się na cmentarzu procesja z modlitwami za zmarłych i wyczytywanymi wypominkami. To taki szczególny moment, kiedy to raz w roku, właśnie 1 listopada, uczestniczymy w liturgicznych modlitwach na cmentarzu.

O 19.00 przy śpiewie i prowadzeniu młodzieży nasz cmentarz został otoczony modlitwą różańcową.

Dbajmy o nasz kontakt ze świętymi, bo warto mieć dobrych przyjaciół, zwłaszcza w niebie.

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

Dzięki Panu Jakubowi mamy w tym roku wyjątkowe zdjęcie z 1 listopada.
To widok naszego cmentarza z lotu ptaka. Dziękujemy!

Wola Batorska - wszystkich świetychKliknij na zdjęcie, aby powiększyć!