Świąteczny Wolontariat Młodych

DSCN9412

Trzeci piątek miesiąca grudnia naszemu Wolontariatowi Młodych po prostu musiał przynieść klimat iście świąteczny. Pierwszym poruszonym tematem była kwestia powitania naszych gości z Chorwacji oraz planów na Święta Bożego Narodzenia. Po omówieniu spraw organizacyjnych i założeń na najbliższy miesiąc, uczestnicy zabrali się do pracy twórczej i bardzo solidnej w efektach, jak się później okazało.

Praca polegała dokładniej na wykonaniu własnoręcznych kartek świątecznych dla cierpiących dzieci – z dobrym słowem i życzeniami świątecznymi. Inspiracją była dobrze już w całym naszym kraju znana akcja „Wylosuj Anioła”, która swoje źródło ma na oddziale onkologicznym lublińskiego szpitala. Warto znaleźć informację i włączyć się do akcji – także w bardziej lokalnym wydaniu. Kartki przygotowane przez wolontariuszy podczas dzisiejszego spotkania trafią do Centrum Oparzeniowego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, szczególne brawa dla męskiej części wolontariatu, która wykazała się naprawdę godnym podziwu zaangażowaniem. Przy rytmach hitów świątecznych twórcza praca paliła się w rękach, co widać na fotorelacji.

Co dalej? Nie zwalniamy tempa – przed nami piękny czas, do którego mamy zamiar jak najlepiej przygotować się duchowo, ale także zadbać o bardziej przyziemne sprawy.

ZDJĘCIA>>>.