Międzynarodowy Różaniec za ŚDM

plakacik www
W Trzeci Piątek Miesiąca nasza parafia modli się szczególnie w intencji Światowych Dni Młodzieży, które maja się odbyć w Krakowie w 2016 roku. Tym razem modliliśmy się w tej intencji na Różańcu, który tego dnia był wyjątkowy. Wnętrze kościoła udekorowane było różańcem wykonanym z 50 flag – reprezentantów każdego z kontynentów. Za „Ojcze Nasz” odpowiadało logo ŚDM Kraków 2016 w różnych wersjach językowych. Każda dziesiątka to modlitwa za inny kontynent w innym języku.

 

W tajemnicy Modlitwy w Ogrojcu modliliśmy się za kontynent Afrykański, który był reprezentowany przez kraje: Algieria, Egipt, Kenia, Kongo, Zambia, Zimbabwe, Madagskar, Mozambik, Tanzania, Uganda. Modlitwa prowadzona była w języku suahili. Ojcze Nasz. Zdrowaś Maryjo

W tajemnicy Biczowania Jezusa modliliśmy się za kontynenty Ameryki Północnej i Południowej, które były reprezentowane przez kraje: Argentyna, Brazylia, Chile, Ekwador, Kanada, Meksyk, Paragwaj, Peru, Stany Zjednoczone, Wenezuela. Modlitwa prowadzona była w języku hiszpańskim. Ojcze Nasz. Zdrowaś Maryjo.

W tajemnicy Ukoronowania Cierniem modliliśmy się za kontynent Europejski, który był reprezentowany przez kraje: Francja, Grecja, Hiszpania, Macedonia, Niemcy, Polska, Szwecja, Ukraina, Watykan, Włochy. Modlitwa prowadzona była w języku łacińskim. Ojcze Nasz. Zdrowaś Maryjo.

W tajemnicy Niesienia Krzyża modliliśmy się za kontynent Australii i Oceanii, który był reprezentowany przez kraje: Australia, Fidżi, Kiribati, Nowa Zelandia, Papua Nowa Gwinea, Samoa, Tuvalu, Vanuatu, Wyspy Salomona, Wyspy Marshalla. Modlitwa prowadzona była w języku angielskim. Ojcze Nasz. Zdrowaś Maryjo.

W tajemnicy Ukrzyżowania Jezusa modliliśmy się za kontynent Azjatycki, który był reprezentowany przez kraje: Bhutan, Chiny, Filipiny, Indie, Japonia, Korea Południowa, Malezja, Mjanma, Syria, Tajlandia. Modlitwa prowadzona była w języku japońskim. Ojcze Nasz. Zdrowaś Maryjo.

Dziękujemy za obecność i wspólną „międzynarodową” modlitwę.

ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE
17.10.2014, Wola Batorska

GALERIA ZDJĘĆ>>>

 

plakacik m