Misyjnie i Odblaskowo!

Niedziela 19 października była okazją do wielu tematów: zakończenie Synodu Biskupów nt. rodziny, beatyfikacja Papieża Pawła VI, a w naszej parafii dominował temat misji, gdyż niedziela ta był również Niedzielą Misyjną w całym Kościele.

Przez cały dzień naszej modlitwie w kościele towarzyszył międzynarodowy różaniec, który w tym dniu stał się różańcem misyjnym. Pięć kontynentów, 50 państw.

Podczas Rodzinnej Mszy Świętej o 11.30 szczególna była procesja z darami. Pięć osób, w kolorach oznaczających poszczególne kontynenty przyniosło do ołtarza wyjątkowe dary.

Oto fragment komentarza, który towarzyszył procesji z darami:

Afryka – kolor zielony. W symbolu chleba przyjmij, Panie, ból wszystkich dzieci chorych, głodnych, niedożywionych i cierpiących z powodu wojen, a nas naucz dzielenia się z nimi darami duchowymi i materialnymi.

Azja – kolor żółty. W symbolu zabawek przyjmij, Panie, cierpienia wszystkich dzieci, które nie maja radosnego dzieciństwa, ponieważ są wykorzystywane do różnego rodzaju pracy, a nas naucz pomocy tym, którzy ciężko pracują.

Australia i Oceania – kolor niebieski. W symbolu książki i zeszytu przyjmij, Panie, cierpienia dzieci, które nie mogą się uczyć, a nas naucz solidności w nauce.

Ameryka – kolor czerwony. W symbolu serca przyjmij, Panie, cierpienia dzieci bezdomnych i samotnych, żyjących na ulicach, a nas naucz wrażliwości na wszystkich, którzy się smucą i płaczą.

Europa – kolor biały. W symbolu smartfona przyjmij, Panie, samotność europejskich dzieci, które często posiadają wszystko oprócz miłości rodziców i wychowania religijnego, a nas naucz troski o to co duchowe, a nie tylko materialne.

Na zakończenie wspólnej Eucharystii, odbyło się kolejne losowanie naszej Froci, ale tym razem nasza bohaterka włączyła się w akcję Szkoły Podstawowej „Odblaskowa Szkoła” i dała przykład wszystkim obecnym ubierając odblaskową kamizelkę, bo z odblaskiem bezpieczniej!

GALERIA ZDJĘĆ