Niedziela Palmowa, czyli zaczynamy Wielki Tydzień

niedziela palmowaPrzez cały dzień wielu przynosi tradycyjne palmy do kościoła, aby potem pięknie dekorowały nasze domy, ale i przypominały o tym wydarzeniu, kiedy to Pan Jezus uroczyście wjechał do Jerozolimy, gdzie miał umrzeć i zmartwychwstać. Wtedy to tłum wołał zachwycony: „Hosanna”, kilka dni później ten sam tłum wołał: „Na krzyż!”

Tradycyjnych palm było najwięcej na mszy o 11.30, kiedy po uroczystym poświęceniu przeszliśmy w procesji wokół kościoła. A na koniec te największe i najpiękniejsze palmy zostały nagrodzone, by podziękować wszystkim za wkład i pracę nad dziełem pielęgnowania tradycji.

Szczególne gratulacje składamy OSP. Ich palma bezapelacyjnie była najwyższa: 11 m i 34 cm. GRATULUJEMY!!!

ZDJĘCIA Z PROCESJI SĄ TUTAJ>>>.

ZDJĘCIA Z KONKURSU PALM SĄ TUTAJ>>>.(fot. Piotr Klima)