NIEDZIELA PALMOWA

światowa palma

Każda Niedziela Palmowa od 1985 roku jest Światowym Dniem Młodzieży obchodzonym lokalnie – w diecezjach i parafiach na całym świecie. Nie mogło więc zabraknąć światowego akcentu w Woli Batorskiej. Pośród różnorodnych palm można było dostrzec te, które zostały zrobione specjalnie z okazji ŚDM – logo, kolorystyka itp. W tym dniu również centralne obchody w naszej diecezji odbyły się w Krakowie w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Była tam tez obecna delegacja naszej parafii.

W Liturgię tego dnia włączyła się młodzież: śpiew, czytania, modlitwa wiernych. Było więc głośno i młodo – czyli jak na młodzież przystało. Po Mszy świętej miał miejsce tradycyjny konkurs ręcznie wykonanych palm. Do szanownego jury zostały zaproszone wykonawczynie naszego kwiatowego logo ŚDM z przed ołtarza: Karolina i Monika oraz P. Organistka. Dziękujemy za sprawnie i fachowo przeprowadzony konkurs. Nikt nie odszedł bez nagrody. Przed kościołem młodzież rozprowadzała gadżety ŚDM Kraków 2016 z oficjalnego sklepu ŚDM: shopkrakow2016.com

Piękne radosne święto Niedzieli Palmowej jest początkiem Wielkiego Tygodnia, stąd wysłuchana Męka Jezusa wg Ewangelisty Marka zwraca nam uwagę, że ten sam tłum, który w Niedzielę Palmową wołał: Hosanna, w Wielki Piątek wołał: na krzyż!

Obyśmy byli bardziej czujni niż ten tłum, abyśmy nie dali się zwieść złemu.

GALERIA ZDJĘĆ >>>.