Msza Krzyżma Świętego

plakat_0

Dla kapłanów to jeden z najważniejszych dni w roku, ponieważ przed południem odprawiając wspólną Eucharystię ze swoim biskupem odnawiają przyrzeczenia kapłańskie. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa, dzięki któremu mamy dostęp do sakramentów świętych.

O godzinie 10.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach spotkali się więc kapłani naszej archidiecezji ze swoimi biskupami na wspólnej modlitwie o świętość kapłanów. Razem z nimi modliła się młodzież, szczególnie ministranci, lektorzy, schole, ruchy i stowarzyszenia młodzieży.

Ta poranna msza jest jeszcze wyjątkowa z innego powodu. To właśnie wtedy zostaje poświęcony olej chorych, który służy do sakramentu namaszczenia chorych oraz konsekruje się olej Krzyżma Świętego, którego używa się w czasie sakramentów chrztu św., bierzmowania, kapłaństwa.

W tegorocznej uroczystości naszą parafię reprezentowała 10-osobowa delegacja ministrantów, scholi i oazy.

Więcej o dzisiejszej uroczystości oraz zdjęcia TUTAJ>>>.