MIEJ MIŁOSIERDZIE po raz 1

trzecie piatki miesiąca 2016_1NPapież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie zaproponował, abyśmy przygotowując się do lipcowego święta, „przez pierwszych siedem miesięcy 2016 roku, wybierali co miesiąc jeden uczynek miłosierny względem ciała i jeden względem duszy i realizowali je.” Idąc za tymi słowami Papieża, spotkaliśmy się po raz pierwszy w tym roku na modlitwie do Bożego Miłosierdzia, która przygotowuje nas do wielkich wydarzeń w Krakowie w lipcu tego roku.

W czasie Mszy świętej rozpoczęliśmy również modlitwę za poszczególne rejony naszej miejscowości: za gospodarzy, którzy już zdeklarowali chęć przyjęcia pielgrzymów oraz tych którzy się jeszcze zastanawiają z Ruskiego, Kepy, Koźlicy i Więcierzowa.

Nowością w naszej modlitwie była modlitwa wiernych oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzone przez przedstawicieli wszystkich pokoleń naszej miejscowości. Bardzo dziękujemy i zapraszamy kolejne osoby do aktywnego włączenia się w modlitwę.

Pierwsze rozważanie poświęcone było pierwszym uczynkom miłosiernym co do ciała i co do duszy: Głodnych Nakarmić oraz Grzeszących Upominać.

Treść rozważania wkrótce

trzecie piatki miesiąca 2016_1D