JEDEN DZIEŃ W GÓRSKIEJ WIOSCE – nasza szopka

IMG_2380

 

Czternastoletnia dziewczynka wraz ze swoim młodszym braciszkiem co tchu uwijają się, by przygotować wieczerzę Wigilijną. Chcą odciążyć mamę, która nawet w tak wyjątkowy dzień musi do późna pracować w miejscowej galerii handlowej, bo bardzo wielu ludzi zostawia świąteczne zakupy na ostatnią chwilę. Ich tato z kolei jest fiakrem – wozi turystów. Właśnie kończy ostatni kurs i niedługo będzie już w domu. Właściciel wspomnianej galerii, jak co roku, wraz z żoną wybiera się do ciepłych krajów. Odkąd kilka lat temu dowiedzieli się, że nie mogą mieć dzieci, nie potrafią cieszyć się rodzinną atmosferą Bożego Narodzenia. Pozostawiają swoją willę pod opieką gosposi – samotnej, spracowanej kobiety. Na wysokiej górze pewna staruszka modli się przy kapliczce za swojego syna, który całe dnie przesiaduje w karczmie, topiąc życiowe porażki
w kieliszku. Jego żona natomiast nie wie jak ma wytłumaczyć malutkiemu synkowi, że tatusia po raz kolejny nie będzie na Wigilii.

A pośrodku tych, i wielu innych trudnych, ludzkich historii dzieje się Najpiękniejsza Historia. Historia Bożego Dzieciątka, które przychodzi do każdego bez wyjątku, by wlać w jego serce nową nadzieję, wiarę i miłość.

GALERIA ZDJĘĆ SZOPKI>>>.

ETAPY POWSTAWANIA SZOPKI:

budujemy szopke 1budujemy szopkę 2budujemy szopkę 3budujemy szopkę 4budujemy szopkę 5budujemy szopkę 6