Jak Bóg da!

DSCN2615

Za nami pierwsza odsłona Spotkania przy Ekranie, otwierająca nowy sezon naszego lokalnego kina z wartościami w Domu Kultury w Woli Batorskiej. Wydarzenie to miało miejsce 19. listopada, czyli w ogłoszony po raz pierwszy w tym roku przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Dlatego też Komitet Parafialny połączył seans wraz z całodniową akcją zbierania zabawek i przyborów szkolnych dla dzieci z Domów Dziecka na Ukrainie.

Gościem specjalnym był zespół Czeremszyna z Ukrainy. Rozpoczęli oni nasze spotkanie od opowiedzenia o tym, czym się zajmują, komu pomagają i w jaki sposób to robią. Pod opieką zespołu znajduje się ponad 300 dzieci z 3 Domów Dziecka w okolicach Tarnopola. Ofiarność parafian na ten cel okazała się jak zawsze ogromna i nasi goście wrócili na Ukrainę z busem pełnym prezentów. Dziękujemy każdemu za okazane serce i włączenie się w akcję!

Jak zawsze podczas Spotkania można było skosztować oraz zakupić kawę Massaia, której sprzedaż wspiera działania misyjne w Afryce. Było również coś słodkiego na ząb i, oczywiście, interesujący film, który nieco różnił się klimatem od wszystkich poprzednich.

„Jak Bóg da” to historia włoskiego lekarza, zdeklarowanego ateisty, którego syn postanawia zostać księdzem. Główny bohater, z pozoru pełen tolerancji, nie może się z tym pogodzić. Na dodatek, całą winą za decyzję syna obarcza charyzmatycznego kapłana, który potrafi pociągnąć za sobą tłumy. Intrygi i działania Tommaso wszystkich widzów doprowadzały do łez… śmiechu oczywiście. Listopadowy niedzielny wieczór znów upłynął zatem w parafialnej wspólnocie w Woli Batorskiej. I już dziś zapraszamy wszystkich na kolejne odsłony!

Zobacz galerię.