Ikonopisanie w Woli Batorskiej

DSCN2461Przez trzy kolejne weekendy na przełomie września i października w Domu Kultury w Woli Batorskiej odbywały się Warsztaty Ikonopisania, zorganizowane przez Państwa Katarzynę i Jarosława Kula z Częstochowy, którzy od bardzo wielu lat prowadzą pracownię malarsko-pozłotniczą. Kurs był kontynuacją I stopnia, który odbył się w naszej miejscowości ponad 2 lata temu. Podczas zajęć powstawały wizerunki Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Po zakończeniu kursu, w sobotę 14. października, wszyscy uczestnicy wraz z ikonami udali się do naszego kościoła parafialnego, gdzie powstałe wizerunki poświęcił ks. Proboszcz Wojciech Guzik. Podziękował on uczestnikom za to, że swój czas spędzili właśnie w taki sposób – na rzecz świętości. Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości w dalszej nauce i praktyce.

 

Galeria zdjęć z warsztatów.
O warsztatach na stronie Domu Kultury w Woli Batorskiej.