Historia Woli Batorskiej w fotografii dawnej

stronę konsekracja

Zachęcamy mieszkańców Woli Batorskiej oraz wszystkich, którym zależy na pielęgnowaniu tradycji i pamięci o przodkach i wydarzeniach związanych z naszą miejscowością o zainteresowanie poniższą informacją.

 Umieszczamy na stronie i w miarę możliwości będziemy regularnie zamieszczać dawne fotografie związane z Wolą Batorską. Liczymy na to, że znajdą uznanie, a także informacje zwrotną od Państwa. Być może ktoś rozpozna kogoś ze swojej rodziny, bliskich, znajomych, a może siebie. Lub skojarzy fakty związane z prezentowanym wydarzeniem. Liczymy, że podzielicie się tymi informacjami. Być może ktoś sam posiada i chce z innymi podzielić się własnymi fotografiami, historiami rodzinnymi, pielęgnowanymi opowieściami. Zachęcamy do tego gorąco. A może uda się stworzyć album fotografii dawnej Woli Batorskiej? – należy zadbać, by Waszych, ważnych zdjęć tam nie zabrakło. Im dokładniej opisanych – tym lepiej. Wszelkie materiały proszę dostarczać księdzu Marcinowi Rozmusowi do Kancelarii Parafialnej lub przez e-mail: marcinsloczak@wp.pl (Marcin Słoczyński). Zdjęcia skanujemy i oddajemy.

Dwie pierwsze fotografie związane są czasami sprzed budowy Kościoła i dotyczą wizyty biskupa Stanisława Rosponda w Woli Batorskiej w związku z obchodami święta lub w sprawach założenia parafii. Zdjęcia pochodzą z archiwum Pana Bogusława Tracza.  Wszelkie informacje od Państwa są ważne. Z góry dziękujemy.

Biskup_w_Woli_Bat
ołtarz polowy