Dla nas i nie tylko

DSCN3813

Pod nazwą „Dla nas i całego świata” odbywają się co miesiąc w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oficjalne rekolekcje przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Każdemu spotkaniu patronuje dwóch krakowskich świętych, a motywem przewodnim są uczynki Miłosierdzia, na których istotę szczególnie zwrócił uwagę papież Franciszek w swoim Orędziu na Światowe Dni Młodzieży. Dwudziestego lutego odbyła się trzecia odsłona rekolekcji, w których uczestniczyła reprezentacja naszego Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Była to okazja, aby zaleźć sposoby realizacji kolejnych dwóch uczynków Miłosierdzia względem ciała i duszy – nieumiejętnych pouczać i pielgrzymów w dom przyjąć – na przykładzie dominikanina św. Jacka oraz jezuity Sługi Bożego Piotra Skargi, których postaci zostały przybliżone uczestnikom w trakcie materiału filmowego, zaprezentowanego podczas pierwszej części spotkania.

Tym razem rekolekcje głosił o. Adam Szustak – ceniony kaznodzieja, znany przede wszystkim z internetowych serii rekolekcyjnych. Podczas rozmowy z prowadzącymi spotkanie katolickimi blogerami Tomaszem Adamskim oraz Mateuszem Ochmanem, mówił o świętych patronach tego spotkania, działaniu Ducha Świętego w dziele Świtowych Dni Młodzieży oraz o potrzebie zaprowadzenia radykalizmu miłości w Kościele. Zwracał uwagę, że z postaci prawdziwie wierzącego człowieka powinno bić szczęście, niezrozumiałe często dla dzisiejszego poważnego i melancholijnego świata.

Najważniejszą częścią spotkania była Eucharystia, sprawowana przez bp Damiana Muskusa – koordynatora Generalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie. O. Adam podczas homilii zwracał szczególną uwagę na niezwykle trudną podstawę Miłosierdzia, której uczy nas Jezus w Ewangelii – umiejętność kochania naszych wrogów. Po zakończeniu Mszy Św. kontynuował on naukę podczas konferencji, w której za sprawą metafory domu Pana Jezusa pokazał ludzką stronę Syna Bożego i trzy Jego niezwykłe cechy: Jezus daje łaskę każdemu, kto do Niego przychodzi, jest przy nas zawsze, nawet kiedy wydaje nam się, że nie interesuje Go nasza niedola i – co najważniejsze – kocha nas takimi jakimi jesteśmy, z wszelkimi naszymi wadami i grzechami.

Jak zawsze, ostatnim punktem spotkania była niezwykła modlitwa uwielbienia prowadzona przez o. Adama oraz zespół muzyczny „Owca”. Aplauz blisko pięciu tysięcy uczestników dla Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie wywołał wrażenia nie do opisania. W tym po prostu trzeba wziąć udział! Kolejna okazja, czyli czwarta  odsłona rekolekcji „Dla nas i całego świata” już za miesiąc – 19-go marca.

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

NIECH_ZAISKRZY_PL3_WWW