Are You Ready? YES!

DSCN8816

„Oby te Światowe Dni Młodzieży, które przeżyliśmy nie pozostały tylko piękną historią”. To słowa Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, wypowiedziane do ponad 5 tysięcy ludzi zgromadzonych w piątkowy wieczór w krakowskiej Tauron Arenie na spotkanie zatytułowanym „Are you ready? Yes!”.

Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że wszyscy, którzy tam byli się z nim zgadzają. W końcu coś, a może Ktoś przywiódł ich właśnie tam, a nie na inną imprezę, których pewnie w Krakowie nie brakowało. Spotkaliśmy się dokładnie trzy miesiące po lipcowej gorączce, aby trochę powspominać, dobrze się bawić i oczywiście wziąć udział w Eucharystii. Spotkanie rozpoczął koncert zespołu „Nie ma go tu”, który swoimi energetycznymi kawałkami rozkręcił wszystkich, nawet najbardziej zmęczonych mijającym tygodniem. Mieliśmy również okazję wysłuchać świadectw kilkorga ludzi wybranych z różnych środowisk, dzięki czemu zobaczyliśmy ŚDM z wielu różnych perspektyw, nie tylko tej wolontariusza. Szczególne wrażanie zrobił na wszystkich ksiądz Robert Woźniak, który w czasie pobytu Papieża Franciszka w Polsce był jego tłumaczem i uczestniczył we wszystkich punktach programu Ojca Świętego. Opowiedział historie, które znaliśmy z telewizji z zupełnie innej perspektywy, przytoczył nawet kilka „zakulisowych” komentarzy Papieża. Jego wzruszające relacji z wizyt na Jasnej Górze czy w Auschwitz nikogo nie pozostawiły obojętnym. Jeżeli temat dotyczył Światowych Dni Młodieży to na spotkaniu nie mogło zabraknąć wątku owianej już ŚDM-ową legendą Woli Batorskiej. 30 osobowa reprezentacja na trybunach to nic, gdyż na scenie nie kto inny jak nasz Ksiądz Marcin. Dokładnie tak, on również opowiedział zgromadzonym ŚDM ze swojej perspektywy i nie da się ukryć, że była to całkiem ciekawa historia.

Nie ma wątpliwości, że wolontariuszom i wszystkim zaangażowani w ŚDM nie brakuje dzisiaj motywacji do dalszej pracy, dla osób, które spotkały się w piątek w Krakowie pytanie „Jesteście gotowi?” jest z założenia retoryczne, nie ma innej odpowiedzi jak TAK!!! Dlatego ruszamy dalej, pełni dobrych wspomnień i radości które Światowe Dni Młodzieży w nas pozostawiły. A okazji do działania nie brakuje. Już 13 listopada, również w Tauron Arenie kolejne spotkanie z cyklu „ŚDM. Jesteśmy razem” tym razem będzie to wieczór uwielbienia pod hasłem „Bóg liczy na Ciebie”. Dlatego nie ociągamy się: Wolontariusze, Gospodarze i pozostali Parafianie w niedzielę 13-go wszyscy jesteśmy w Krakowie!

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

Organizujemy wyjazd autobusem na koncert „Bóg liczy na Ciebie” do krakowskiej Tauron Areny – 13 listopada (niedziela) na godz. 17.00. Wejście na koncert jest bezpłatne, koszt autobusu 10 zł, zapisy w zakrystii lub kancelarii.

śdm jesteśmy razem