Zaczęliśmy ROK MIŁOSIERDZIA!

IMG_0297

Rano o 9.30 w Watykanie papież Franciszek otworzył Drzwi Święte, rozpoczynając tym samym Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

W naszej parafii otworzyliśmy Rok Miłosierdzia niezwykłą adoracją – w intencji dzieci nienarodzonych i ochrony życia.

Słowa papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka na temat wartości życia były przeplatane ludzkimi historiami, które skłaniały do modlitwy i śpiewu.

Jedno z dzisiejszych świadectw:
Do szpitala trafia młoda ciężarna kobieta. Ma niewyobrażalne boleści i chce otrzymać jakikolwiek ratunek. Diagnozą okazuje się zapalenie wyrostka robaczkowego. Lekarze podejmują się wykonania zabiegu i w celu znieczulenia obkładają brzuch dziewczyny lodem. Po skończeniu operacji lekarze namawiają ją do dokonania aborcji. Swoją sugestię motywują tym, że dziecko może urodzić się z pewnym stopniem niepełnosprawności. To najlepsze rozwiązanie –podpowiadają. Jednak kobieta nie zgadza się. Odmawia. Wybiera życie dla swojego dziecka, bez względu na to, z jakimi trudnościami będzie musiała się zmierzyć. Rodzi chłopca, który ma wrodzoną jaskrę, a kilkanaście lat później zupełnie traci wzrok. Tym chłopcem jest Andrea Bochelli – jeden z najbardziej znanych i utalentowanych tenorów świata. Z przekonaniem dodaje, że jego mama podjęła dobrą decyzję. Artysta wzruszającą opowieść kończy słowami: „Mam nadzieję, że ta historia doda odwagi licznym matkom, które znajdują się w trudnej sytuacji, ale chcą ocalić życie swego dziecka.”

ROK MIŁOSIERDZIA to wielka szansa dla każdego, aby doświadczył prawdziwego Miłosierdzia oraz potrafił to Miłosierdzie przekazywać innym.

Więcej TUTAJ>>>.

adoracja - grudzień 2015 plakat