Wyjątkowy finał, wyjątkowego dnia!

IMG_3318

Nie mógł być przypadkiem fakt, że tegoroczny odpust parafialny w Woli Batorskiej miał miejsce dokładnie na 30 dni do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży. Była to zatem wyjątkowa okazja, żeby to wielkie dzieło, wymagające starań i poświęcenia mnóstwa osób, polecić nieustającej opiece patronki naszej parafii, a także by wśród parafian ożywić atmosferę oczekiwania na lipcowe wydarzenia.

Elementem towarzyszącym odpustowym obchodom był Ogródek ŚDM, zorganizowany na podwórku kościelnym przez Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM oraz Wolontariat Młodych. Pod namiotami kłębiły się tłumy wolontariuszy, a to wszystko, aby jak najlepiej przyjąć każdego odwiedzającego nas gościa.

W Ogródku ŚDM można było jak zawsze zaczerpnąć wszelkich informacji związanych z organizacją, rejestracją a także zakwaterowaniem pielgrzymów. Na każdego chętnego czekał pełen asortyment oficjalnych, oraz lokalnych – ręcznie wykonanych gadżetów, które już za miesiąc przydadzą się do lepszego przeżywania przyjazdu grupy pielgrzymów i przyozdobienia naszej miejscowości. Każdy otrzymał naszą parafialną ŚDM-ową krówkę na osłodę, a w drodze powrotnej mógł zrobić sobie zdjęcia. I to jakie! Z papieżem Franciszkiem, który cierpliwie czekał na każdego parafianina zapragnącego zapozować z nim do zdjęcia. Dostępna była także fotościanka, która pozdrawiała serdecznie naszych przyszłych gości w ich rodzimym języku. Akcją towarzyszącą była także Biblijna Fotobudka, która ma na celu ewangelizację poprzez propagowanie w Internecie zdjęć z Pismem Świętym. Jako że z Biblią każdemu do twarzy, parafianie chętnie podchodzili i robili sobie wyjątkowe zdjęcia.

Nie można było również przejść obojętnie obok olbrzymiego napisu ŚDM KRAKÓW 2016, który na krótko przed odpustem został zamontowany na przykościelnym trawniku. Szczególnie rzucał się w oczy podczas procesji, która odbyła się po sumie odpustowej o 11.30. Na tej Mszy Św. właśnie oprawę śpiewu poprowadził nasz Wolontariat Młodych wraz z przedstawicielami Komitetu. Wyjątkowe wydarzenie w wyjątkowym dniu miało także wyjątkowy finał. Jednak ani ogromna ulewa, ani porywisty wiatr nie rozwiały pozytywnego nastawienia i atmosfery zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które już za 28 dni!

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

IMG_3281