Wola Batorska w oczach świata

Działania naszej parafii w związku z przygotowaniami do ŚDM można już od dawna śledzić w Internecie – na stronie WWW oraz  Facebooku. Od października zeszłego roku istniejemy również na Instagramie – portalu, na którym codziennie publikujemy zdjęcia. Mogą oglądać je wszyscy zainteresowani tematem, a i my sami śledzimy tam przygotowania całego kraju i świata do ŚDM.  Jest to też doskonały sposób do kontaktu z osobami zaangażowanymi z innych parafii – tych bliższych i tych bardzo dalekich. Dzięki Instagramowi na przykład, w dolnośląskich Świebodzicach wolontariusze dowiedzieli się o naszej akcji „Obiegnijmy świat modlitwą” i zorganizowali podobną modlitwę za wszystkie państwa świata w swoich parafiach.

Na Instagramie otrzymujemy również mnóstwo pozdrowień i słów wsparcia oraz zachęty z różnych stron świata. Niektóre z nich są wielkim zaskoczeniem i motywatorem do dalszej pracy.  Ponieważ są one kierowane do wszystkich działających z naszej parafii, chcemy się nimi podzielić także z tymi, którzy z portalu nie korzystają.

Stały kontakt i „instagramowe” wsparcie otrzymujemy od takich polskich miast i centrów przygotowań do ŚDM jak: Kraków, Wrocław, Świdnica, Lublin, Poznań, Nysa, Wołomin, Warszawa, Częstochowa, Koszalin czy wspomniane już Świebodzice. Szczególne pozdrowienia i dobre słowa przypłynęły także od lidera parafialnego z diecezji bydgoskiej czy wolontariuszki, która reprezentuje Międzyrzec Podlaski. W dialog włączają się także – ponad podziałami językowymi – wolontariusze z krajów europejskich – Czech, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Ukrainy. Szczególnie miłe są słowa od przyszłych pielgrzymów, którzy tak jak my nie mogą doczekać się lipcowego spotkania w Krakowie. William z Salwadoru, Esteban z Argentyny, Diego z Brazylii, Tin Duc z Wietnamu, Francisco z Columbii, Louis z Wenezueli czy Lora z Hong Kongu przesłali naszej parafii pozdrowienia ze swoich krajów i zapewnili, że zobaczymy się w lipcu. Jixin z Tajwanu, zachwycona zdjęciem naszych pamiątkowych serwetek z warsztatów haftu, udostępniła je swoim znajomym, a Lujan z Paragwaju przesłała słowa aprobaty dla naszych bardzo aktywnych przygotowań wraz z Bożym błogosławieństwem. Od Oscara z Gwatemali  z pozdrowieniami przypłynęło zdęcie pięknej ręcznie robionej kartki z logiem ŚDM. I jak tu nie oczekiwać na tak wdzięcznych i pozytywnie nastawionych pielgrzymów?

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszego konta na Instagramie – także tych, którzy z niego na co dzień nie korzystają. Link: https://www.instagram.com/sdm_wola_batorska/

wb1 wb2 wb3 wb4 wb5 wb6 wb7 wb8 wb9

Bądź z nami na bieżąco

na Facebooku:

fab

na Instagramie:insta