WIELKI POST 2015

Papież Franciszek w Orędziu na tegoroczny Wielki Post pisze:

„Chciałbym was wszystkich prosić, abyśmy dla przezwyciężenia obojętności i naszych pretensji do wszechmocy przeżywali ten czas Wielkiego Postu jako drogę formacji serca, jak wyraził się Benedykt XVI (por. enc. Deus caritas est, 31). Mieć serce miłosierne to nie znaczy mieć serce słabe. Kto chce być miłosierny, musi mieć serce mocne, stałe, niedostępne dla kusiciela, a otwarte na Boga. Serce, które pozwala przeniknąć się Duchowi i daje się prowadzić na drogi miłości, które wiodą do braci i sióstr. W gruncie rzeczy serce ubogie, czyli takie, które zna swoje ubóstwo i poświęca się dla drugiego.”

Czytaj całość TUTAJ>>>.

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia,
które mają umocnić i przygotować nasze serca
na Paschalną Noc Wielkanocną:

każdy piątek Wielkiego Postu
DROGA KRZYŻOWA
godz. 17.30

każda niedziela Wielkiego Postu
GORZKIE ŻALE z kazaniem Pasyjnym
godz. 15.30

Rekolekcje Wielkopostne
21 – 25 marca 2015

Spowiedź Wielkopostna
25 marca 2015
od 8.30 do 18.00

wielki post 2015 - plakat smal