Urodzinowa Lednica

IMG_2351

Kolejny już raz w pierwszą sobotę czerwca młodzież z całego kraju  spotkała się w wyjątkowym miejscu, aby stworzyć wspaniałą wspólnotę, dzielącą się radością wiary. W tym roku po raz dwudziesty odbyła się Lednica 2000, czyli spotkanie na Polach Lednickich, którego inicjatorem był kochany przez wszystkich o. Jan Góra . Dominikanin, wielki człowiek, który w grudniu zeszłego roku odszedł do Pana. Z wielu względów tegoroczna Lednica okazała się być wyjątkową. Na spotkaniu nie zabrakło także młodzieży z naszej parafii. Wraz z naszymi przyjaciółmi z Szarowa, po raz trzeci już, wspólnie wyruszyliśmy w piątkowy poranek .

Pierwszym przystankiem tradycyjnie była Jasna Góra. Pokłoniliśmy się Mamie, posililiśmy nieco i ruszyliśmy w dalszą drogę. Rozśpiewany autobus dotarł do Lichenia, czyli miejsca naszego noclegu, ok 17.00. Po zaaklimatyzowaniu się w pokojach, każdy miał chwilę dla siebie, bo o 19.00 wszyscy udaliśmy się na Mszę Św. dla młodzieży „W drodze na Lednicę” do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Wieczorem mieliśmy jeszcze okazję pozwiedzać ogromny teren otaczający sanktuarium, a w szczególności Golgotę – kamienno-betonowe wzniesienie, zawierające stacje drogi krzyżowej, mnóstwo zakamarków, kapliczek oraz pamiątkowych tablic i głazów.

W sobotni poranek, zaopatrzeni w prowiant, wyruszyliśmy w ostatni etap podróży – na Pola Lednickie. Ponad godzina jazdy, a następnie długi spacer i ok. 10.30 znaleźliśmy się u źródeł chrzcielnych Polski. Historycy nie zaprzeczają bowiem, że to właśnie tam miało miejsce wydarzenie zaprowadzające w naszym kraju wiarę chrześcijańską.

IMG_2538

Tegoroczna Lednica odbyła się pod hasłem AMEN! Niech tak się stanie – słowa wyrażające naszą głęboką wiarę w wolę Bożą i nieustanne TAK dla Pana Boga. Spotkanie to było wyjątkowe, bo… urodzinowe. I to potrójnie! Świętowaliśmy niezwykłą rocznicę 1050 Chrztu Polski, 800-lecie istnienia zakonu oo. dominikanów, a także 20-lecie spotkań lednickich. Po raz pierwszy również ojca  Jana, którego „Kocham Was!” rozbrzmiewało na Polach Lednickich przez ostatnie 19 lat, zabrakło wśród nas. Ale tylko fizycznie, bo w sercach uczestników pozostanie on na zawsze, a wdzięczność za dzieło jego życia na pewno zaowocuje kontynuacją spotkań młodzieży nad Jeziorem Lednickim.  Prowadzenie spotkania przejęli oo. Wojciech i Maciej, którzy wybrani zostali nowymi duszpasterzami Lednicy.

Jak zawsze nie zabrakło głębokich wrażeń – liczne procesje, balet,  wyjątkowi goście, inscenizacje, a nawet pokaz sztucznych ogni…  Najważniejszymi punktami były jednak Eucharystia, sprawowana przez Prymasa Polsk abp. Wojciecha Polaka oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu na Drodze III Tysiąclecia. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych lednickich tańców i śpiewu przez calutki dzień. Radości nie przerwała nawet ulewa, która nastąpiła w bardzo znaczącym momencie – podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Jednym z najczęściej pojawiających się tematów były oczwyiście Światowe Dni Młodzieży, dla których sobotnie spotkanie było doskonałą rozgrzewką. Lednica zapraszała więc do Krakowa! Zapraszaliśmy i my! Zaopatrzeni w mnóstwo ŚDM-owych flag i z uśmiechem na twarzach zachęcaliśmy do przyjazdu do Krakowa już za półtora miesiąca! Na zakończenie spotkania nasza grupa przeszła pod Bramą Rybą, która specjalnie na tę okazję została ustanowiona Bramą Miłosierdzia. Około godziny 2.30 dotarliśmy do naszego autobusu, aby w niedzielne przedpołudnie znaleźć się znów w Woli Batorskiej. Oczywiście, już myśląc o tym, że za rok znów powrócimy na Pola Lednickie!

IMG_2599

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

[wpyt_profile2]NyoN_d881yU[/wpyt_profile2]

[wpyt_profile2]AzTAOqLvKjs[/wpyt_profile2]

[wpyt_profile2]pL7JdfZEnoc[/wpyt_profile2]