Święte Triduum Paschalne

triduum_strona_2019

W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum, zapraszamy na Mszę Św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Po Mszy Św. adoracja w „Ciemnicy” potrwa do godziny 22.00.

W Wielki Piątek adoracja będzie od godziny 7.00. Zachęcamy parafian aby w dogodnym dla siebie czasie nawiedzili kościół na chwilę adoracji w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Róże Żywego Różańca tradycyjnie zapraszamy na godz. 13.00. W Wielki Piątek o godzinie 17.15 będzie Droga Krzyżowa, po niej o 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, po liturgii adoracja przy „Grobie Pańskim” potrwa do północy. O 21.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. Prosimy Ochotniczą Straż Pożarną o tradycyjną wartę przy „Grobie Pańskim”. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę adoracja rozpocznie się o godzinie 7.00. Święcenie pokarmów będzie o godzinie 9, 10, 11, 12, 13 i 14. O godz. 10.00 będzie również poświęcenie pokarmów na Tarnówce.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.20.00. Zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Przynieśmy na nabożeństwo świece. Na procesję zapraszamy wszystkich parafian, o udział prosimy OSP, asysty, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców z dzwonkami.