Św. Dominiku Savio, patronie nasz!

6 maja w święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, wspominaliśmy w naszej parafii jeszcze jednego świętego – św. Dominika Savio (którego liturgiczne wspomnienie przypada 5 maja). Patronuje on szczególnie ministrantom i lektorom, dlatego też w czasie wieczornej Mszy świętej Służba Liturgiczna naszej parafii odnowiła uroczyście swoje przyrzeczenia, aby jeszcze gorliwiej i z większą uwagą wypełniać swoje zaszczytne zadania. Razem ze swoimi rodzicami modlili się o to, by najważniejszy w ich życiu był Ten, któremu służą i aby można było o naszych ministrantach i lektorach powiedzieć, że na nich zawsze można liczyć. Czego z serca im i sobie życzymy.

Święty Dominiku Savio
patronie i wzorze nasz
ty niosłeś Jezusa na sercu i w sercu
jako największy swój skarb.
Cześć i miłość Jezusa promieniowały z twojego oblicza
i dla Niego oddałeś radośnie swe młode życie.
I my chcemy Jezusa nosić w swym sercu.
Chcemy ze czcią i miłością chodzić wokół ołtarza.
Chcemy nieść Jezusa do domu,
do szkoły i wszędzie przez dobry przykład.
Święty Dominiku Savio, pomóż nam
i spraw, abyśmy całym życiem służyli tylko Jezusowi.
Amen.